Na rynku dostępnych jest wiele serii laptopów biznesowych, które jak sama nazwa wskazuje mają sprawdzać się w zastosowaniach biznesowych
Kategorie:

HP ZBook Studio G8 jako laptop biznesowy

Na rynku dostępnych jest wiele serii laptopów biznesowych, które jak sama nazwa wskazuje mają sprawdzać się w zastosowaniach biznesowych. Niestety nie wszystkie z nich mogą się tym pochwalić. Dobrze dobrane urządzenie będzie przekładać się na wygodę i efektywność pracy. Świetnym przykładem laptopa do biznesu jest HP ZBook Studio G8, który ma szereg zalet.

Procesor i karta graficzna

Na rynku dostępnych jest wiele serii laptopów biznesowych, które jak sama nazwa wskazuje mają sprawdzać się w zastosowaniach biznesowych

Zdecydowanie największą zaletą laptopa są dwa szczególnie istotne podzespoły odpowiedzialne za wydajność. Są to oczywiście procesor oraz dedykowane karta graficzna. W przypadku HP ZBook Studio G8 wykorzystano topowe komponenty, które przekładają się na moc sprzętu.

Za serce układu odpowiedzialny jest procesor Intel Core i9 11900H. To niskonapięciowy model, charakteryzujący się 8 fizycznymi rdzeniami, 16 wątkami. Podczas obciążenia zegary osiągają wartość aż 4,9 GHz. Taka kombinacja pozwala nazywać ten model zdecydowanie jednym z najwydajniejszych.

Podobnymi możliwościami dysponuje dedykowany układ graficzny- RTX 3070 wyposażony w 8 GB pamięci wideo. Topowe połączenie CPU I GPU dysponujące mocą sprawdzającą się nawet podczas renderingu obrazu.

Elementy użytkowe

HP ZBook Studio G8 to nie tylko sama wydajność, ale także szereg elementów wpływających na wygodę korzystania z urządzenia. Do dyspozycji oddano świetną matrycę o rozdzielczości FULL HD i przekątnej 15,6 cala. Odwzorowanie kolorów, ich nasycenie i kąty widzenia to najwyższy poziom.

Na pochwałę zasługuje także wydajna bateria, która daje możliwość korzystać z laptopa przez wiele godzin bez konieczności ładowania. To ułatwienie szczególnie podczas spotkań biznesowych i wyjazdów.

Podsumowanie

Reasumując, HP ZBook Studio G8 jest ósmą generacją laptopów z tej serii. Nieprzeciętna moc i cechy użytkowe sprawiają, że korzystanie z laptopa jest czystą przyjemnością