Kategorie:

Laptop nagrzewa się – co robić?

Avatar
Opublikowane przez Karina

Korzystasz z laptopa, a ten jest cały gorący, a miejscami nawet parzy w rękę? Z pewnością nie jest to dobry znak, dlatego też należy w takich sytuacjach błyskawicznie działać. Jeśli komponenty działają w nietypowych, zbyt wysokich temperaturach, wówczas ich żywotność zdecydowanie maleje. W jaki sposób sprawdzić temperatury poszczególnych części? Co zrobić, aby zmniejszyć ciepłotę podzespołów? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, dlatego też serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników do jego lektury.

Sprawdzanie temperatury części laptopa

Najważniejszą kwestią jest dokładne sprawdzenie temperatury poszczególnych komponentów. W tym celu powinniśmy pobrać specjalne oprogramowanie, które jest dostępne w sieci zupełnie za darmo. Kiedy instalacja zakończy się powodzeniem, wówczas należy rozpocząć skanowanie urządzenia. Po krótkiej chwili powinniśmy mieć dostęp do wszystkich najważniejszych informacji, na podstawie których możliwe będzue wydedukowanie czy temperatura komponentów jest odpowiednia. Przykładowo model Dell XPS 13 9310 z pewnością w każdym przypadku zachowuje odpowiednią ciepłotę, ze względu na doskonały układ chłodzenia, a także wydajny procesor Intel Core i7 1165G7.

Jak skutecznie zmniejszyć temperaturę?

Jeśli zależy nam na tym, aby szybko zmniejszyć temperaturę podzespołów, skorzystać możemy z podkładki chłodzącej. Alternatywnie warto zastanowić się nad formatowaniem urządzenia. Dzięki temu pozbędziemy się zarówno niepotrzebnych danych, jak i złośliwego oprogramowania, które to często powoduje obciążenia zasobów. Jeśli problem nie ustąpił, należy wybrać się do serwisu.

Technologia zdjęcie utworzone przez lookstudio - pl.freepik.com