Kategorie:

Lenovo ThinkPad P1 Gen 3 – istotne wzmianki

Laptop taki jak Lenovo ThinkPad P1 Gen 3 to nowoczesny system Windows 10, procesor Core i7 10850H, ekran 15,6 cala, matowa matryca, 32 GB pamięci RAM i 2000 GB na dysku typu SSD. Komputer przenośny tego rodzaju to już ciekawsze możliwości, choć graficy komputerowi chcieliby mieć procesor Core i9 o ośmiu rdzeniach, bo z tego typu procesorem łatwiej obrabia się materiał filmowy w jakości 4K. Kluczowe znaczenie ma też masa tego laptopa, czyli nie jest on szczególnie ciężkim i to nawet jeśli chodzi o kobiety preferujące lżejsze laptopy. Wiele znaczy w przypadku tej konkretnej maszyny też ta wzmocniona obudowa i dodatki takie jak Bluetooth, które w czasach obecnych stają się opcją standardową, bo niewielu chce wyciągać karty pamięci z telefonów, po to by następnie wkładać je do czytnika.

Maszyna taka jak Lenovo ThinkPad P1 Gen 3 to też matowa matryca i to markowa (więcej: http://www.thinknotebook.pl/stylowy-i-wszechstronny-lenovo-thinkpad-p1-gen-3/), czyli lepiej będzie ona funkcjonować na tarasie otulonym winoroślami, czyli tam, gdzie niektórzy chcą pracować wtedy gdy na niebie brakuje chmur. Brak bajeru takiego jak dotykowy ekran to dla niektórych spory problem, ale nie każdy dostrzega w tym poważną wadę, bo przypadkowe dotknięcie tego dotykowego ekranu może wyłączyć istotny program, czyli skasować pewną część istotnej pracy i w tym dla wielu tkwi problem powiązany z tym dodatkiem.

Lenovo ThinkPad P1 Gen 3 ma też wzmocnioną obudowę, czyli obudowa ta nie jest wybitnie twardą, ale przypadkowe i niezbyt mocne uderzenie o blat biurka wytrzyma, bo tego typu obudowa mocno trzyma podzespoły elektroniczne. W przypadku laptopu nie markowego taka obudowa może być też stylową, ale wiele tu znaczy też i to, że taka obudowa słabiej trzyma podzespoły elektroniczne. Z tej przyczyny wielu stawia na laptopy markowe, bo one są staranniej wykonane, czyli w ich wnętrzu nie ma tego grzechotania, a do tego są ciekawsze jeśli chodzi o te ozdobne detale.

Biznes zdjęcie utworzone przez senivpetro - pl.freepik.com