Kategorie:

Lenovo ThinkPad E14 Gen 2 – kolejna akuratna opcja

Jeśli chodzi o laptopy z serii Lenovo ThinkPad E14 Gen 2 (więcej tutaj) to kolejna z tych akuratnych opcji to 8 GB pamięci RAM typ DDR, dysk twardy typu SSD o pojemności 256 GB, 14 cali ekranu, matowa matryca, czytnik linii papilarnych, pojemna bateria, procesor AMD Ryzen 5 4500 U o sześciu rdzeniach, kamera internetowa, wbudowany mikrofon, Bluetooth, brak wzmocnionej konstrukcji, brak dotykowego ekranu, trzy porty typu USB, jeden port HDMI i niska masa własna. Tego typu komputer przenośny jest jedną z ciekawszych opcji dla typowej kobiety pracującej i to głównie ze względu na lekkość, oraz na Bluetooth, dzięki któremu można przesyłać pliki ze smartfona na laptop i w drugą stronę. Dlatego ten gadżet teraz musi być opcją wbudowaną, bo to ułatwia sprawę i to w szczególności kobietom pracującym.

Akuratny Lenovo ThinkPad E14 Gen 2 to także czytnik linii papilarnych, który lepiej zabezpiecza pliki nad którymi aktualnie pracuje dana osoba, czyli chroni je przed pobraniem, wtedy gdy właściciel laptopa jest w toalecie. Jednym słowem ten dodatek też jest niemal niezbędnym, bo nie pracujemy tylko na tym biurowym stanowisku pracy, bo wielu pracuje też w pociągu podmiejskim lub potem we własnym domu, po to by znaczną część pracy wykonać szybciej, czyli też by więcej zarobić i to dokładnie w tym samym czasie.

Lenovo ThinkPad E14 Gen 2 w tej akuratnej i nadal taniej wersji to też procesor AMD Ryzen o sześciu rdzeniach. Ten konkretny procesor cieszy się dobrą opinią i jest żywotny, czyli pod wieloma względami przypomina Core i7 o sześciu rdzeniach, choć jest od niego znacznie tańszym. Ten konkretny plus tego modelu Lenovo nie jest plusem dla każdego, ale ta maszyna to też urodziwa obudowa wyglądająca o wiele ciekawiej niż w przypadku tańszych laptopów, bo w przypadku Lenovo te upiększenia wyglądają znacznie lepiej i faktycznie są synonimem wyższej jakości.

awatar autora
Bartłomiej Sawicki Serwisant
Od najmłodszych lat byłem tym dzieciakiem, który wolał siedzieć przy komputerze, niż kopać piłkę na podwórku. Fascynowały mnie tajniki oprogramowania, ale też możliwość samodzielnego składania i naprawiania sprzętu – dlatego po czasie uświadomiłem sobie, że chcę związać swoją karierę z branżą IT. Dzisiaj, jako jeden z serwisantów w poznańskiej firmie komputerowej, mogę łączyć tę pasję z codziennym pomaganiem naszym klientom.