W przypadku irytującego problemu z przegrzewaniem się laptopa często szukamy najprostszych rozwiązań, które wbrew pozorom okazują się najskuteczniejsze. Często kupujemy podkładkę chłodzącą z nadzieją, że sprawdzi się możliwie najlepiej. Czy podkładka sprawdzi się w przypadku wysokiej temperatury urządzenia? W jaki inny sposób możemy zmniejszyć temperaturę podzespołów? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości.
Zanim zdecydujesz się na zakup podkładki chłodzącej…
Zanim zakupimy podkładkę chłodzącą, warto wcześniej dokonać pomiarów poszczególnych podzespołów. Na tej podstawie możliwe jest określenie czy wcześniej wspomniane urządzenie ma jakikolwiek sens. W tym celu należy pobrać dowolne oprogramowanie, które dostępne jest w sieci najczęściej za darmo. Po zainstalowaniu powinniśmy otrzymać niezbędne informacje. Jeśli ciepłota części tylko w niewielkim stopniu jest ponad normą, wówczas podkładka chłodząca okaże się strzałem w dziesiątkę. W przeciwnym wypadku lepiej wybrać się do serwisu. O nieprawidłową temperaturę nie musimy martwić się w przypadku modelu Dell Latitude 5420. Jego układ chłodzenia jest bardzo optymalny.
Sposoby na zmniejszenie temperatury podzespołów
Oprócz podkładki sprawdzić może się również gruntowne czyszczenie wnętrza laptopa. Oprócz tego możemy pokusić się o usunięcie przestarzałych danych, a także o sprawdzenie złośliwego oprogramowania. Jeśli żaden z tych sposobów nie poprawił naszej sytuacji, zastanówmy się nad dokonaniem formatowania.