Kategorie:

Jak przyspieszyć uruchamianie się laptopa?

Znasz to uczucie, kiedy uruchomienie się laptopa trwa całą wieczność, a uruchomienie pierwszego programu możliwe jest jeszcze później? Z pewnością tego typu incydent jest bardzo irytujący, dlatego też powinniśmy robić wszystko co w naszej mocy, aby zdarzał się możliwie najrzadziej. Przedstawiamy kilka informacji, dzięki którym uruchamianie się notebooka i ładowanie systemu będzie zdecydowanie krótsze.

Laptop z dobrymi parametrami jako klucz do sukcesu

Jeśli zależy nam na tym, aby komputer szybko się uruchamiał, niezbędne jest posiadanie odpowiednich podzespołów. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na pewien przykładowy model o nazwie HP ZBook Fury 17 G7 (więcej pod tym linkiem: http://www.thinknotebook.pl/jaki-laptop-hp-bedzie-najlepszy-do-renderingu-i-modelowania-cad-3d/). Pod obudową znajdziemy tam takie elementy, jak np. wydajny procesor Intel Core i9 10885H, który charakteryzuje się ponadprzeciętną mocą obliczeniową, a także kartę graficzną NVIDIA Quadro RTX 3000, która sprawdzi się zarówno do podstawowych czynności, jak i tych najbardziej zaawansowanych. HP ZBook Fury 17 G7 uruchamia się w błyskawicznym tempie i po chwili jest gotowy do użytkowania bez obawy, że całość się zawiesi.

Zdecyduj się na dysk SSD

Kluczem do sukcesu szybkiego uruchamiania się komputera jest dysk SSD. Dzięki temu, że instalujemy na nim system operacyjny, możemy liczyć także na błyskawiczne działanie całości, na czym nam z pewnością zależy. Dyski SSD co prawda są droższe od starszych typów HDD, a także mają mniej wolnej pamięci, jednak ich prędkość zapisywania i odczytywania danych w pełni to rekompensuje. Jeśli szukamy złotego środka, warto zastanowić się nad dyskiem twardym SSD i HDD jednocześnie w jednym urządzeniu.

Zdjęcie utworzone przez nakaridore - pl.freepik.com
awatar autora
Bartłomiej Sawicki Serwisant
Od najmłodszych lat byłem tym dzieciakiem, który wolał siedzieć przy komputerze, niż kopać piłkę na podwórku. Fascynowały mnie tajniki oprogramowania, ale też możliwość samodzielnego składania i naprawiania sprzętu – dlatego po czasie uświadomiłem sobie, że chcę związać swoją karierę z branżą IT. Dzisiaj, jako jeden z serwisantów w poznańskiej firmie komputerowej, mogę łączyć tę pasję z codziennym pomaganiem naszym klientom.