Kategorie:

Lenovo ThinkPad E14 Gen 2 – kolejna ciekawa opcja

Inny i często wybierany Lenovo ThinkPad E14 Gen 2 to ekran o przekątnej 14 cali, matowa matryca, system operacyjny Windows 10, Bluetooth, procesor AMD RYZEN 3 4300 U o czterech rdzeniach, 8 GB pamięci RAM typu DDR4, dysk twardy typu SSD o pojemności 512 GB, jeden port typu HDMI, trzy porty typu USB, niska masa własna, pojemna bateria, brak wzmocnionej konstrukcji, wbudowany mikrofon, kamera internetowa i urodziwa obudowa. Wbrew pozorom modelem tym nie pogardzi informatyk, który zazwyczaj edytuje materiał filmowy nakręcony w jakości 4K, bo nawet taki specjalista potrzebuje czegoś lżejszego z matową matrycą do pracy mobilnej, głównie ze względu na to, że jego laptop z procesorem Core i9 o ośmiu rdzeniach waży sporo ponad trzy kilogramy i dlatego niewygodnie się z nim chodzi.

Dość ciekawy Lenovo ThinkPad E14 Gen 2 to także wbudowany mikrofon i kamera internetowa, czyli dodatki, które przydają się kobietom pracującym, bo one często robią wideokonferencje, po to by lepiej tłumaczyć współpracownikom pewne zagadnienia. Natomiast matowa matryca tego Lenovo to też bardzo wiele znaczący plus, bo dzięki niej można pisać artykuły na nasłonecznionym tarasie otulonym winoroślami, czyli tam gdzie jest znacznie ciekawiej niż przy typowym i nudnym biurowym stanowisku pracy, które dla wielu jest koniecznością.

Sprzęt taki jak Lenovo ThinkPad E14 Gen 2 to też procesor AMD RYZEN 3 4300 U o czterech rdzeniach, który imponuje żywotnością elektroniczną. Mowa tu dokładnie o tym, że procesory w tanich laptopach zwalniają już po około roku, a ten konkretny nawet po pięciu latach funkcjonuje tak jak nowy. Także detale upiększające tego modelu dla kobiet są bardzo ważnymi, bo w ich przypadku laptop musi być markowym i mieć dobre podzespoły elektroniczne, ale i tak z kilku bardzo dobrych wybiorą ten dla nich najpiękniejszy.

awatar autora
Bartłomiej Sawicki Serwisant
Od najmłodszych lat byłem tym dzieciakiem, który wolał siedzieć przy komputerze, niż kopać piłkę na podwórku. Fascynowały mnie tajniki oprogramowania, ale też możliwość samodzielnego składania i naprawiania sprzętu – dlatego po czasie uświadomiłem sobie, że chcę związać swoją karierę z branżą IT. Dzisiaj, jako jeden z serwisantów w poznańskiej firmie komputerowej, mogę łączyć tę pasję z codziennym pomaganiem naszym klientom.