Kategorie:

Lenovo ThinkPad E14 Gen 2 – kolejna ciekawa opcja

Kolejna ciekawa opcja w przypadku Lenovo ThinkPad E14 Gen 2 (więcej tutaj) to ekran o przekątnej 14 cali, matowa matryca, system operacyjny Windows 10, procesor AMD RYZEN 5 4500 U o sześciu rdzeniach, 16 GB pamięci RAM typu DDR4, dysk twardy typu SSD o pojemności 256 GB, Bluetooth, czytnik linii papilarnych, podświetlana klawiatura, niska masa własna, pojemna bateria, wbudowany mikrofon, kamera internetowa i atrakcyjna obudowa. Maszyna taką nie pogardzi nawet specjalista od edytowania materiału filmowego nakręconego w jakości 4K, bo tego typu specjalista ma laptop z procesorem Core i9, który waży ponad trzy kilogramy i nie chce używać tego sprzętu do pracy mobilnej, bo chodzenie z czymś tak masywnym nie jest wygodne i dlatego taki Lenovo ułatwia pracę mobilną.

Ciekawszy Lenovo ThinkPad E14 Gen 2 to także lekkość, kamera internetowa i mikrofon, czyli istotne zalety dla kobiety pracującej. Takie kobiety co jakiś czas organizują wideokonferencję, po to by wytłumaczyć współpracownikom pewne istotne zagadnienia, a o wiele łatwiej tłumaczy się je na kamerce, bo ona przekazuje więcej danych. Matowa matryca w tym modelu też bardzo wiele ułatwia, bo dzięki niej można pisać artykuły na nasłonecznionym tarasie otulonym winoroślami, czyli tam gdzie praca wygląda na atrakcyjniejszą niż przy biurku w typowym biurze.

Lenovo ThinkPad E14 Gen 2 to także ceniony za żywotność elektroniczną procesor AMD RYZEN 5 4500 U o sześciu rdzeniach. Procesory w tych bardzo tanich laptopach zwalniają już po około roku użytkowania, a ten konkretny pracuje tak jak nowy i to nawet po tych pięciu latach. Wadą tego modelu jest rzecz jasna brak wzmocnionej konstrukcji, ale nawet w przypadku markowych laptopów to opcja nie obowiązkowa i co najistotniejsze za ten dodatek się dopłaca. Dlatego większość nabywców zadowala głównie uroda tego Lenovo.

awatar autora
Bartłomiej Sawicki Serwisant
Od najmłodszych lat byłem tym dzieciakiem, który wolał siedzieć przy komputerze, niż kopać piłkę na podwórku. Fascynowały mnie tajniki oprogramowania, ale też możliwość samodzielnego składania i naprawiania sprzętu – dlatego po czasie uświadomiłem sobie, że chcę związać swoją karierę z branżą IT. Dzisiaj, jako jeden z serwisantów w poznańskiej firmie komputerowej, mogę łączyć tę pasję z codziennym pomaganiem naszym klientom.