Kategorie:

Lenovo ThinkPad E15 Gen 2 – wersja często nabywana

Laptop taki jak Lenovo ThinkPad E15 Gen 2 to procesor AMD RYZEN 5 4500U o sześciu rdzeniach, matowa matryca, ekran o przekątnej 15,6 cala, wbudowany mikrofon, kamera internetowa, 8 GB pamięci RAM typu DDR4, dysk twardy typu SSD o pojemności 256 GB, czytnik linii papilarnych, brak wzmocnionej konstrukcji, Bluetooth, jeden port typu HDMI, trzy porty typu USB, pojemna bateria i urodziwa obudowa. W czasach obecnych ten niezbyt lekki model nie jest opcją najlepszą dla kobiety pracującej, ale informatyk który obrabia materiał filmowy nakręcony w jakości 4K doceni taki laptop, bo i on potrzebuje lżejszej drugiej maszyny do tej pracy mobilnej i to głównie ze względu na to, że laptop z procesorem Core i9 zazwyczaj waży znacznie więcej niż te trzy kilogramy.

Maszyna taka jak Lenovo ThinkPad E15 Gen 2 to także wbudowany mikrofon i kamera internetowa, czyli dodatki niezbędne do robienia wideokonferencji, a ta forma kontaktu ostatnio jest bardzo popularną, bo można w jej przypadku wytłumaczyć znacznie więcej niż tylko przez telefon. Wiele znaczy też matowa matryca tego Lenovo, bo dzięki niej da się kończyć artykuł na tarasie otulonym winoroślami, który na dokładkę jest nasłoneczniony. Takie miejsce pracy jest znacznie ciekawszym od typowego biurowego stanowiska pracy i na dokładkę taka praca w miejscach losowych to obecnie norma.

Sprzęt taki jak Lenovo ThinkPad E15 Gen 2 to także brak procesora takiego jak Core i7 o sześciu rdzeniach, ale AMD RYZEN o sześciu rdzeniach to też opcja, którą cechuje wręcz fenomenalna żywotność elektroniczna, czyli procesor ten nawet po tych pięciu latach działa tak jak nowy. Spory plus tego konkretnego modelu tkwi też w urodzie, którą docenią kobiety, bo laptop ten ma całą masę detali upiększających i co najistotniejsze jest to sprzęt markowy, czyli nie kupuje się go na dwa lata, tylko na ponad pięć.

awatar autora
Bartłomiej Sawicki Serwisant
Od najmłodszych lat byłem tym dzieciakiem, który wolał siedzieć przy komputerze, niż kopać piłkę na podwórku. Fascynowały mnie tajniki oprogramowania, ale też możliwość samodzielnego składania i naprawiania sprzętu – dlatego po czasie uświadomiłem sobie, że chcę związać swoją karierę z branżą IT. Dzisiaj, jako jeden z serwisantów w poznańskiej firmie komputerowej, mogę łączyć tę pasję z codziennym pomaganiem naszym klientom.